Burun estetiği solunumsal veya görüntü olarak bozukluk bulunan hastaların burun yapı veya sistemlerinde iyileştirme yapılan estetik ameliyattır. Durumunuzu uzman doktor gördükten sonra sizlere ameliyat olma kararınızda yardımcı olacaktır. Birçok hastanın tedirgin olduğu konulardan birisi burun estetiği ameliyatı sonrası burnum nasıl görünür sorusudur. Bu sorunun cevabını gelişen teknoloji ile birlikte artık muayeneye dahi gelmeden alabilirsiniz. Muayeneye gelmeden burun estetiği ameliyatı sonrası görünümünüzü görmek için burun estetiği simülasyonu sayfamızdan ücretsiz görebilirsiniz.

Burun estetiği ameliyatı olmak eskisine göre daha kolay mı ?

Gelişmekte olan teknoloji ile birlikte eskisine göre burun estetiği ameliyatı artık çok daha kolay; uygulanan anestezi teknikleri, ameliyat süresinin kısalması, silikon tamponlar, kullanılan ilaç ve malzemeler daha da önemlisi ameliyat tekniklerinin gelişmesi burun estetiği ameliyatını çok daha kolay hale getirmiştir.

Burun estetiği ameliyatında süreç nasıl işlemektedir ?

Ameliyat için sizlere belirtilen hastaneye geldiğinizde ameliyat süreci başlar. Genel anestezi uygulanarak yapılan ameliyat ortalama olarak bir saat sürmektedir. Ameliyat olunan gün hastamız hastanede kalmaktadır. Kalınan bu süre boyunca hastalara yoğun olarak buz uygulaması yaparak yüz ve göz bölgelerinde şişlik veya morluk oluşması önlenir. Ertesi gün hastamız taburcu edilir ve bir hafta sonra muayeneye gelen hastamızın alçı ve bandajlarını çıkartıyoruz. Böylelikle süreç tamamlanmış oluyor.

Burun estetiği ameliyatı sonrasında burun ucu düşmesi yaşanır mı ?

Burun estetiği ameliyatlarında doğru hesaplanmamış olan burun ucu kaldırmalarında burun ucu düşmesi yaşanabilir. Hastanın cilt yapısı, burun açısı, ve cerrahi operasyon doğru hesaplanırsa böyle bir durumla karşılaşılma olasılığı düşecektir.

Ameliyat olmadan, sonrasını görmek mümkün müdür ?

Hastamızın çekilmiş resimlerinin burun estetiği simülasyonu ile doktor tarafından hasta ameliyat olmadan, ameliyat olduktan sonraki halini görsel halinde görebilir. Burun estetiği sonrası görselinizi görmek için burun estetiği simülasyonu sayfamızdan resimlerinizi göndermeniz yeterlidir.

Burun eğriliği sebebi ile ameliyat olan hastanın ameliyattan sonra tekrar eğrilik yaşar mı ?

Özellikle burun eğriliği düzeltilen operasyonlarda ameliyattan sonra bu durum tekrar yaşanabilmektedir ancak uygun zamanda doğru yere yapılacak olan masaj ile bu durum önlenebilir.

Burun estetiği ameliyatından sonra nefes almada zorluk yaşanır mı ?

Hastamızın ameliyat olma sebebi nefes almada zorluk ise gerekli bölgeye yapılacak olan müdahale ile hasta ameliyat sonrasında daha iyi nefes alacaktır. Eğer böyle bir problemi yoksa o bölgeye hiç dokunulmayacağı için böyle bir sorun yaşanmaz.

Burun estetiği ile ilgili tüm sorularınızı Sorum Var sayfasından doktora ulaştırabilirsiniz. Sorularınız doktor tarafından cevaplanacaktır.