Bayanların psikolojik sorunlarından birisi de göğüslerinin küçük olmasıdır. Çevresinde görmüş olduğu bayanların vücutlarına orantılı göğüslerine karşın kendilerini yetersiz hissederler ve bu durum genellikle psikolojilerini etkileyerek mutluluklarını bozar, kendilerini mutsuz hissederler. Bayanlar göğüslerini büyütmek için birçok yola başvururlar; kremler, hormonlar, yağ enjeksiyonları, ve benzeri ancak tek ve kesin çözüm bu konuda silikon ile meme büyütme ameliyatıdır.

Silikon ile Meme Büyütme Ameliyatı Kolay Mıdır ?

Genel anestezi ile yaklaşık bir saat süren bir ameliyattır. Hastanın göğüslerinin durumuna göre kas altları veya üstleri tercih edilmektedir. Kas altı tercih edildiği zaman daha az ağrılı ve iyileşme süreci daha hızlı olmaktadır. Hastalar ameliyatlarından sonra bir gün hastanede kalarak 3-4 gün sonra ise normal hayatına devam edebilecek duruma gelmektedir. Genel olara hastalarda dren kullanılmamakta olup burada hasta iyileşmesi ve konforu sağlanmaktadır.

Meme Büyüklüğü ve Şekline Nasıl Karar Veriliyor ?

Hastanın istekleri doğrultusunda göğüslerin büyüklüğü ve şekli hesaplanıyor. Ameliyata buna uygun silikonlar getirilerek göğüsler hastanın isteklerine uygun olarak büyütülüyor ve şekillendiriliyor.

Ameliyattan Sonra Emzirmede Sorun Yaşanır Mı ?

Uygulanan tekniğe göre eğer süt kanallarına ve meme dosuna zarar verilmiyorsa emzirmede hiçbir problem yaşanmaz.

Ameliyattan Sonra Memelerde Sarkma Yaşanır Mı ?

Meme büyütme ameliyatından sonra yaklaşık iki ay içerisinde silikon çevresinde kapsül oluşmaya başlar. Bu kapsüllerde çevre dokulara yapışacağı için iki ay boyunca destekleyici sütyenler kullanılarak silikonun yukarıda tutulması sağlanırsa memelerinde aşağı sarka ihtimali azalacaktır.

Meme Büyütme Silikonları Patlar Mı ?

Silikonların patlaması çok zordur. Kesici ve delici aletlerle yaralanmalar hariç patlama ihtimali çok düşüktür. Kesici ve delici aletlerle yaralanma olsa dahi içerisinde bulunan jeller içeriği muhafaza edecektir.

Meme Silikonlarının Ömrü Ne Kadardır ?

Hasta memnun olduğu sürece silikonlar çıkartılmaz yani ömür boyu kullanılabilir. Hasta istediği zaman silikonlar çıkartılabilir.

Meme büyütme ameliyat hakkında özel sorularınız için veya fiyat talebi için Randevu Al sayfasından destek alabilirsiniz.