Revizyon Burun Estetiği

Revizyon burun ameliyatı burnun ilk ameliyattan sonra estetik  veya fonksiyonel açıdan memnun edici olmaması sonucunda problemleri gidermek için tekrar yapılan ameliyattır. Burun revizyon ameliyatı burunda çeşitli nedenlerden dolayı oluşan eğrilik, eşitsizlik,şişlik,nefes almada problem gibi nedenlerden dolayı tercih edilmektedir. Revizyon burun ameliyatına karar vermek için ilk ameliyatın üzerinden en az 12 ay geçmiş olması önerilmektedir. Bu ameliyata karar verirken  sonuçtan memnun olmak için sorunun ne olduğunu,yapılacak düzeltmenin ne olacağına doktorunuzla birlikte karar verilmesi önemlidir.

Revizyon Burun Estetiği Nasıl Yapılır

Revizyon burun ameliyatının nasıl yapılacağına sorunlu olan buruna bakılarak karar verilir. Buruna kıkırdak eklenmesi gerekiyorsa kulaktan veya kaburgadan bir parça kıkırdak alınır. Alınan kıkırdak şekillendirilerek burundaki işlem tamamlanır. Bu ameliyat lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılmaktadır.Revizyon burun ameliyatının süresi  yapılacak işleme bağlı olarak değişmektedir. Burundaki problem azsa ve yapılacak olan düzeltme basit bir işlem ise yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Revizyon ameliyatı olmayı gerektiren problem büyük ise 5-6 saati bulan ameliyatlarda olmaktadır.

Revizyon Burun Estetiği Sonrası

  • Revizyon burun ameliyatı sonrası burun darbelere ve kazalara karşı korunmalıdır.
  • Ameliyattan sonra burnu zorlamamak için katı yiyecekler yerine hafif yiyecekler tercih edilmelidir.
  • Revizyon burun ameliyatından sonra kanama olma ihtimaline karşı  5-7 gün dik yatılmalıdır.
  • Burundaki bantların ıslanmamasına dikkat ederek 1-2 gün sonra banyo yapılabilmektedir.
  • Revizyon burun ameliyatından sonra burun güneşe karşı korunmalı, yüzme gibi basınç oluşturacak aktivitelerden kaçınılmalıdır.